Podivný pořad
20.ledna 2005 odvysílala ČT2 podivný "dokument": "Osvětim - Katarína Grunsteinová vzpomíná". Musím říct ,že kvalitativní úpadek ČT pozoruji již delší dobu takže mne už ledacos nepřekvapí. Tomuto dílku režiséra Fuksy a dramaturga Průši se to ale povedlo. Jednalo se o klasický tzv."revizionistický" film, kde jsou názory několika lidí poskládány do podivné mozaiky ,kde jsou názory Zundela a spol., středoškolských pubertaček a jedné Židovky co prošla Osvětimí kladeny na naprosto stejnou úroven. To vše bez jakéhokoli vysvětlujícího komentáře.
Vyprávění paní Grunsteinové, která tomuto dílku propůjčila své jméno nelze označit jinak než jako VRCHOLNĚ HLOUPÉ a to je ještě velmi slabé slovo. Všechny záběry s ní byly natočeny během jednoho slunečného odpoledne s běžnou turistickou výpravou po Osvětimi. Všude proto vidíme turisty jak se prochází koncentrákem jako "krásným zeleným parkem". Z jejího vyprávění jsme se mohli dozvědět jak se Židovky praly o polévku tak, že se tloukly naběračkami po hlavách do bezvědomí, jak si navzájem kradly přikrývky, jak shromaždovaly v koncentráku zlato a brilianty(!!!) či jak na sebe vzájemně kálely... neonacisté u obrazovek se museli válet smíchy... Vrchol p.Grunsteinová ovšem předvedla zhruba v polovině pořadu, když konečně přišla řeč na SS, kdy esesáckého kápa označila za "nejhodnějšího člověka kterého kdy poznala" a když mávla rukou směrem k dřevěné budově a řekla "tam byl nějakej rentgen, já o tom moc nevěděla"... doporučoval bych p.Grunsteinové aby si přečetla například knihu: "Lékaři hanby" - ABY SE O TOM NĚCO DOZVĚDĚLA! Je skutečně velmi těžké uvěřit ,že do této idiotské role byla pouze vmanipulována režisérem Fuksou.
p.Grunsteinová však stejně plnila pouze úlohu křoví a její vyprávění bylo jen šikovně namícháno do výroků několika "politologů" kteří nám z bohorovnou tváří vysvětlovali "že v Čechách vlastně nikdy žádný antisemitismus nebyl..." a patrně středoškolských studentů ze kterých jsme se mohli dozvědět takové perly jako třeba: "Když jsem šla s mámou z kina z gibsonova filmu "Umučení Ježíše Krista" tak mi máma řekla , že ted už konečně chápe proč lidé Židy tak nenávidí..." načež autorka výroku po chvíli dodává: "já by sem je ale všechny nepozabíjela - vždyt jejich potomci za to po dvou tisíci letech už vlastně nemohli..." - VŠE NAPROSTO BEZ KOMENTÁŘE!!!
Dokument zcela zjevně polemizuje s myšlenkou: "že si Židé holocaust budˇ vymysleli nebo minimálně znáčně zveličili" ! Koho si však bere za soudce který to má komentovat a rozhodnout ?!? Pátnáctileté děti , které mají očividně s dějepisem značné problémy! - zřejmě stejně jako autoři tohoto bizardního štěku. Autoři celým filmem naznačovali, že takzvaní "revizionisté" (tak se "odborně" titulují popírači holocaustu) vlastně nejsou antisemité - podle nich jsou to "techničtí odborníci" kteří prostě nevěří ,že s technickými možnostmi krematorií Osvětimi nemohli nacisté zabít 6milionů lidí. Jakýsi člověk se "zamlženou tváří" a s podtitulkem: "student historie" nám z obrazovky sděluje:" Snad jich nebyl ani milion...". Stejnou otázku nám kladl i zpěvák nacistické skupiny jejíž "hudba" hrála do titulků(!!!) pořadu:"Kolik vás vlastně chcíplo? Milion či šest?"
Jestli si tímto pořadem Česká televize chtěla připomenout 60.výročí osvobození Osvětimi pak atˇ raději NEVYSÍLÁ NIC! Pořad byl tak "šikovně" udělán, že zřejmě není žalovatelný - na to atˇ p.Fuksa ale raději nespoléhá - spravedlnost má různé tváře.

Nillbert , 21.1.2005

___________ na Hlavní stránku _______print_______  CO TY NA TO?   vyjádřete se v sekci FORUM ! _____