IZRAELSKÉ JADERNÉ ZBRANĚ
DEFINITIVNÍ KONEC ARABSKÝCH SNŮ O ZNIČENÍ IZRAELE

Tímto článkem vám chci představit chloubu Izraelské armády - naše jaderné síly. Jaderné zbraně Izraele jsou určeny výhradně k obraně naší malé země uprostřed obrovské arabské přesily(arabové mají 614x větší rozlohu a 250x víc obyvatel).Zaručují nám, aby se již nikdy nemohla opakovat situace,že půjdeme jako ovce na porážku.Chrání naši svobodu a náš Bohem vyvolený národ před muslimskými psi.Naši nepřátelé si musí uvědomit že touhu rabovat naše bohatství,ničit naši zem,vraždit naše lidi by zaplatili jedině svou naprostou zkázou.Izrael nikdy v žádné válce neprohrál a nikdy také neprohraje!

 LETECKÉ ZÁKLADNY:
Tel Nov
Základna Tel Nov je domovem izraelské "Černé eskadry" jednotek F-4 a F-16, které jsou určeny pro jaderné úderné mise. Velká letecká základna se nachází mimo silnici 4, několik málo mil od základny Tirisha a od raketové základny Hirbat Zekharyah, kde jsou uložené jaderné zbraně pro tyto jaderné úderné mise. Tel Nov jako dvě další jaderné zařízení se nachází v srdci Izraele na jih od Tel Avivu. Několik letadel je ve válečném stavu a drží čtyřiadvaceti hodinové pohotovosti, aby mohla splnit rozkaz shodit nukleární bomby. Některé z dnešních čtyřiadvaceti F-15 "Strike angles" byly původně vytvořeny Američany jako taktické nukleární bombardéry. Jsou to letadla, která jsou schopna podniknout let na Irán a zpět bez natankování.

Palmikhim
Zde je izraelská letecká základna, kde jsou testovací řízené střely a rakety. Je zde letiště s jednou přistávací a vzletovou dráhou a sedm velkých hangárů vhodných pro pravidelnou nákladní dopravu uvnitř bezpečnostní zóny. Navíc je uvnitř zóny další výrobní zařízení. Shromaždiště řízených střel je na jižním konci zóny. Některé zdroje předpokládají, že Palmkhil může být základnou pro izraelskou verzi amerického letadla Doomday, letadlového velitelského stanoviště, používaného ve válce. Některé zdroje uvádí, že je umístněno v hangáru letiště.

 STRATEGICKÉ ZBROJNÍ TOVÁRNY:
Rafael, Yodafat
Vývoj řízených střel - Rafael je organizací izraelského ministerstva obrany na nejvyšší úrovni ve zbrojním výzkumu a vývoji. Haifská oblast je základna několika zařízení. Rafael bylo zprvu shromaždiště izraelských jaderných zbraní, ale nyní slouží jako shromaždiště balistických řízených střel. Větší část vybavení byla přesunuta na západ od Haify do Yodefatu, kde jsou zbraně uloženy.
Řízené střely - satelitní snímky ukazují chráněnou podzemní dráhu se dvěma velkými zdvihadly. Raketové hlavice - zpráva Pentagonu z roku 1987 uvádí, že zde probíhá vývoj a výzkum raketových hlavic a vozidel pro izraelské balistické řízené střely a pokročilý vývoj raketových motorů a antibalistických řízených střel.
Vědci z Rafaela konzultují vývoj v obou amerických nukleárních zbrojních laboratořích. (Izrael i USA odmítly potvrdit izraelské vlastnictví nukleárních zbraní.)

Eilabum
Nukleární skladiště - Eilabum je druhé izraelské zbrojní skladiště. Nachází se na sever blízko Galilejského moře. Zde jsou uskladněny taktické nukleární nábojnice na nášlapné miny a další taktické jaderné zbraně - možná větší neutronové bomby, které by byly potřeba ke zničení síly, jenž by mohla udeřit ze severovýchodu - to jest Sýrie. Nášlapné miny zde uložené byly nastraženy v předem vykopaných dírách podél základny Golan Heights během krize se Sýrií. Amerika a Rusko měly takové nášlapné miny, ale upustili od nich. Dělostřelecké náboje mohou být použity pro zastavení syrských tankových kolon a nebo k ničení cílů ve vzdálenosti Damašku.

The Bor
The Bor je izraelská podzemní velitelská základna pod komplexem ministerstva obrany v Tel Avivu, ve kterém mohou izraelští státníci dát rozkaz k válce.

Soreq
Soreq je ekvivalent americké národní zbrojní laboratoře a po Pentagonu je to nejdůmyslnější zařízení na světě, které ovládá výzkum a vývoj zbraní. Soreq je blízko města Yavne se společnou bezpečnostní zónou tajné letecké základny Palmikhim. Podle studie Pentagonu,"základna Soreq ovládá plnou nukleární paletu činností pro výzkum a vývoj". Velká část technologie byla vyvinuta v amerických národních laboratořích. Nachází se zde 5MW reaktor, který dodali Američané v roce 1977 v programu "Atom pro mír".

Tirosh
Tirosh je jedním ze dvou jaderných zbrojních uskladňovacích zařízení.Zařízení jasně viditelné z okolního prostoru vypadá jako silniční síť spojující bunkry. Zařízení je mimo izraelskou silnici 38, je těžce hlídané a kolem je drátěný plot. Na křižovatce silnice 38 se zařízením je pět upozornění pro řidiče, že se blíží k bezpečnostní zóně, kde vstup není dovolený.Tirosh je strategické zbrojní úložiště zásob, zatím co Eilabun je taktické úložiště zásob.

Dimona
Dimona je prezentována jako "textilní továrna". Dimonské centrum ve skutečnosti vyprodukuje kolem 40 kg zbrojního ochuzeného plutonia každý rok, který produkuje už dvacet let. Dimona je umístněna osm a půl míle od města stejného jména a 25 mil od jordánské hranice. Toto vybavení je chráněno americkou protivzdušnou obranou. Čtyři kilogramy zbrojního ochuzeného plutonia je použito v každé jederné zbrani. Také je zde vyrobeno kolem 170 kilogramu lithia 6, které vyprodukuje 220 kilogramů Lithia 6 deuteride, příbližně šest kilogramů je potřeba pro vytvoření termonukleární zbraně, tedy odhadem má Izrael až 35 termonukleárních zbraní. Dimona je vytvořena z oddělených bloků. Momentálně je tam devět těchto bloků nazvaných machon. Machon 1, 2, 8 a 9 jsou přímo spojeny s produkováním materiálů pro nukleární a nebo vodíkové zbraně, další bloky poskytují servis pro tyto čtyři. Machon 1 postavili Francouzi. Machon 2 je upraven z původního a odstraňuje plutonium produkované v reaktoru. Ten také obsahuje sekci na oddělení izotopu lithia 6 z přírodního lithia pro finální použití ve vodíkových zbraních. To je klíčové zařízení a primární úkol každého střediska. Bez toho by nebyl žádný zbrojní vývoj. Z 2 700 zaměstnanců Dimona má jen 150 povolen přístup do Machon 2, který se rozprostírá šest podlaží pod zemí. Machon 8 obsahuje plynovou centrifugu pro výrobu obohaceného uranu, alternativu štepného materiálu. Zdokonalený laser na obohacovací procedůru Machon 9 obsahuje laserové zařízení na separaci izotopu, které se může používat pro obohacení uranu a zvýšení poměru plutonia. To pomáhá izraelským jaderným zbrojním vědcům získat větší účinnost. Zařízení reaktoru je 35 let, a tak dosáhne konce své životnosti.

 ZAŘÍZENÍ ŘÍZENÝCH STŘEL:
Nes Zionyaa
Nes Zionyaa je základna se zařízením pro vedení chemické a biologické války vně Tel Avivu. Izraelská řízená střela Jericho může nést silně výbušnou a chemickou, právě tak jako nukleární hlavici. Nes Zionyaa je podle izraelského institutu pro biotechnologii sídlo útočného a obranného výzkumu.

Be'er Yaakov
Výroba řízených střel - kousek od města Be´er Yaakov leží izraelská hlavní obranná základna řízených střel. Na tom místě jsou shromážděné řízené střely Jericho a Arrow a také nosiče Shavit. Střely Jericho jsou shromážděné v jednom areálu a střely Arrow v dalším. Jsou tam dvě montážní haly od dob, kdy USA poskytovaly technologii na rozvoj Arrow a řízené střely pro protiraketový systém Patriot. Řízené střely jsou dopravovány lodí do Hirbat Zekharyah.

Hirbat Zekharyah
V této základně jsou rozmístněny izraelské strategické rakety mobilní řízené střely Jericho I a Jericho II a ty představují takzvané "druhé křídlo" izraelských vzdušných sil. Hirbat Zekharyah je v blízkosti města Zakharyah mezi Jeruzalémem a mořem. Na zvětšeném satelitním snímku lze vidět na sto řízených střel rovnoměrně rozdělených mezi střely s krátkým dosahem a středním dosahem. Jericho I má dosah asi 500 mil, zatím co Jericho II má dosah 750 mil. Tyto střely jsou ukryty v tunelech, které jsou vyhloubeny do vápencového terénu, který převládá v této oblasti a tyto střely jsou přichystány ke střelbě. Řízené střely mohou nést vysoce výbušnou, chemickou nebo jadernou raketovou hlavici.

       * * * * *
V současnosti tedy máme několik set atomových bomb a několik desítek bomb vodíkových-neutronových.Vždy jsem souhlasil s Edwardem Tellerem(otcem vodíkové bomby),že aby tyto zbraně mohly plnit svou funkci-musí o nich nepřítel vědět. A tedˇ už ví.

Nillbert
...a ještě malá aktualitka:
Izraelské letectvo si k Novému roku 2004 koupilo 102 nových F-16  :-)


___________Site Index_________print________  CO TY NA TO?   vyjádřete se v sekci FORUM ! _____