Henry Kissinger o válce

Válku, kterou prezident stvrdil, je třeba vyhrát, nikoli ji vést jako vzájemnou výměnu úderů systémem "jednou ty mně, pak já tobě". Je tedy nutné překonat současný vzorec odvety a trestního stíhání a zaútočit přímo na kořeny problémů. Teroristické organizace je třeba zahnat do kouta, rozbít jejich sítě, zastavit jejich financování, a zejména podrobit jejich základny vytrvalému tlaku, aby už pro ně nebylo bezpečných míst.

Konec pasivity. Účelem je přejít od pasivního vyčkávání na další útok k vymýcení hrozby terorismu. Krátkodobě mohou tyto skupiny odpovědět intenzivnějším násilím a útoky. Pokud však narazí na opravdové odhodlání a sjednocenou frontu, násilí pravděpodobně brzy ustane. V každém případě je lepší než ustrašený postoj, který podněcuje k použití násilí.

Umírněnost je ctnost pouze těch, kteří mají na vybranou.

George Bush o válce

Ve věku zbraní hromadného ničení nelze s úderem čekat, až na nás někdo zaútočí. To by nebyla sebeobrana, ale sebevražda. Teroristé už Ameriku napadli - a my jim to teď dáme pěkně sežrat. Bůh ví, že jsme tuto válku nechtěli, ale když už v ní musíme bojovat, tak tedy budeme bojovat - a Bůh ví, že zvítězíme.


little Israel in Czechoslovakia