Chycen vrah Benjamina Ze’eva Kahaneho
Dlouho hledaný palestinský terorista byl zatčen v pondělí pozdě odpoledne týmem Speciálních sil při společné operaci izraelské armády, policejní protiteroristické jednotky a Všeobecné bezpečnostní služby (Šabak, Šin Bet).

Cháled Šaviš (Khaled Shawish), vysoký velitel Brigád mučedníků od Al-Aksá, ozbrojeného křídla teroristické organizace Fatáh „umírněného“ předsedy Palestinské správy Mahmúda Abbáse, byl izraelskými silami chycen v autě v Ramalláhu.
Vysoce postavený terorista strávil poslední roky skrýváním v komplexu Muqata, oficiálním sídle předsedy palestinské samosprávy, kde strávil poslední léta svého života bývalý vůdce OOP Jásir Arafát. Gang ozbrojenců, včetně Šaviše, se v komplexu skrýval již od roku 2002, kdy proběhla izraelská Operace Obranný štít.
Binjamin Ze’ev Kahane (Binyamin-Ze'ev Kahane, 3.10.1966 – 31.12.2000), syn rabiho Meira Kahaneho, byl spolu se svou ženou Taliou zastřelen při teroristickém útoku, kde hrál Šaviš klíčovou roli.
S Fatáhem spojený vrah Šaviš je zodpovědný za smrt dalších 18 lidí a zranění řady dalších izraelských civilistů. Mezi útoky organizované Šavišem patří sebevražedný bombový útok na ulici Krále Jiřího (King George Street) v Jeruzalémě v roce 2002, sebevražedný bombový útok ženské útočnice na kontrolním stanovišti u Jeruzaléma v roce 2002 a střelba v jeruzalémské čtvrti Francouzská hora (French Hill).
Izraelské síly Šaviše postřelily již v roce 2001, ale tehdy se mu podařilo i přes zranění uniknout.
Představitel krajně pravicové Národní židovské fronty Baruch Marzel, bývalý aktivista Kach, v reakci na Šavišovo zatčení vznesl požadavek, aby terorista byl vydán stoupenců rabiho Kahaneho. Marzela citoval zpravodajským webem Kol Rinah: „Nemůžeme se spoléhat na soudní systém a věříme, že vrah bude propuštěn při dohodě o výměně teroristů (za unesené Izraelce). My budeme vědět, jak se o něj postarat.“
Rabi Meir Kahane (1. 8. 1932 – 5. 11. 1990) i jeho syn byli známí svým otevřeným voláním po vysídlení Arabů z Izraele a vytvoření čistě židovského teokratického státu. Organizace Kach, založená rabim Meirem byla v Izraeli postavena mimo zákon, stejně jako následná Kahane Chai, založená po jeho zavraždění jeho synem. Stalo se tak poté, kdy se organizace přihlásily k několika střelným útokům na palestinské Araby a vyjádřily pochopení pro Dr. Barucha Goldsteina, který v Hebronu v Jeskyni patriarchů 25. 2. 1994 postřílel 29 Arabů a okolo 150 zranil.
Jak rabi Meir Kahane, tak jeho syn rabi Binjamin Ze’ev Kahane zaplatili za své radikální, veřejně hlásané, názory životem, když byli oba zavražděni muslimy.
Hlásit se k odkazu a myšlenkám rabiho Meira Kahane není v Izraeli politicky korektní. Nicméně v posledních letech – kdy i přes vzdání se území neustávají útoky palestinských teroristů a kdy se objevují četné případy vlastizrady mezi izraelskými Araby – se i v „umírněných“ pravicových a středových kruzích lze „neoficiálně“ setkat s konstatováním, že rabi Kahane měl pravdu a jediným trvalým řešením izraelsko-arabských vtahů je vytvoření etnicky čistého židovského státu.
Zbývá jen připomenout, že požadavek na etnicky čistý stát je mezinárodně akceptovaným požadavkem Arabů – kteří trvají na svém právu vyhnat z území pod svojí kontrolou všechny Židy a také toto „právo“ v minulosti již realizovali v letech 1949 až 1967, kdy v Pásmu Gazy a na tzv. Západní břehu Jordánu nežil jediný Žid.

Hana Levi Julian (Arutz 7), Max Blaustein (Eretz) 29.5.2007  ___________ Site Index ________print________  CO TY NA TO?   vyjádřete se v sekci FORUM ! _____