Může za masakr v Beslanu "islámský terorismus"?

ANO !
Jsou zločiny, které páchá ruská armáda v Čečně, horší než holocaust? Dějiny ukazují, že nikoliv v průběhu šoa bylo vyvražděno přes šest milionů lidí! Ale: Kolik německých škol obsadili Židé v průběhu holocaustu na protest proti tomu, že Německo začalo s genocidiem? Kolik německých školáků zavraždili ti, jejichž rodiny byly zplynovány ve vyhlazovacích táborech?

Odpověď je jednoduchá: přestože šoa bylo masovější vyvražďování národa než válečné zločiny v Čečně, Židé se - na rozdíl od Čečenců na německých dětech nemstili. K násilí na dětech totiž neopravňuje ani velké neštěstí - a právě to je hebrejský význam slova šoa. Ani přesto, že v koncentrácích byly systematicky vybíjeny i židovské děti. V našem civilizačním okruhu se prostě teror na dětech chápe jako zcela nepřípustná záležitost, deviace, a kromě vykonavatelů zločineckých ideologií - nacistů a komunistů - se jej dopouštěly nějaké organizované skupiny jen výjimečně. Beslan ukazuje, že islámští teroristé nemají základní - ne snad civilizační, ale dokonce biologickou - zpětnou vazbu, "záklopku". Neplatí pro ně základní pudová tabu.

Ochrana mláděte je biologickou zákonitostí, vlastní mláďata bez zábran požírají obojživelníci a plazi, ale savci nikoliv. Uvnitř druhu, při vnitrodruhové agresi savců, k zranění, nebo dokonce usmrcení mláďat prostě nedochází. Dokonce ani arénový pitbulteriér nezraní či neusmrtí cizí malé štěně, které si na něj dovoluje. Je to proti přírodě. Nezpochybnitelná fakta ukazují, že násilí na dětech je integrální a globální součástí islámského terorismu, stojícího na základech nejortodoxnější muslimské školy, "toho nejopravdovějšího islámu" - vahhábismu. Kupodivu - na rozdíl od pitbulteriérů nehodlá v Evropě nikdo islám zakazovat. Data však ukazují, že jeho extrémní ideologie je stejně "proti přírodě" jako komunismus a nacismus.

Vraždy dětí i vraždy dětmi jsou již dlouho samozřejmou součástí palestinské větve islámského terorismu. Nikdo na to však - na rozdíl od Beslanu - příliš neupozorňuje. Na židovské oběti jsou evropští levicoví intelektuálové a humanisté obdivuhodně necitliví, i když jde o děti. Nesmíme zapomínat, že jedním z klíčových podnětů ke stavbě izraelské zdi (mimochodem OSN zhnuseně zavrženou) byl právě atentát muslimů na autobus s židovskými rodinami s dětmi. A "náhodně kolemjdoucí" izraelské děti jsou obětí palestinského terorismu prakticky denně, byť v posledních týdnech díky světem odsouzené zdi útoků proti Izraeli ubylo.

V Beslanu islámští teroristé uvěznili děti v zaminované tělocvičně, do prchajících dětí stříleli a po odpálení bomb jich na sto pětapadesát zavraždili. Přestože v Izraeli se palestinští teroristé téhož dopouštějí na Židech již léta denně, západní svět věc příliš nezajímá. Beslanské události mohly i nám ukázat, že islám je ve svých extrémních formách "proti přírodě", patologický a měl by být chápán jako cizorodý virus. Není tomu tak, i u nás je omlouvají... "Je treba videt obe stranky tragedie. Rusove vyuzivaji svetove paranoie terorismu, aby sami terorisovali a zbidacovali Cecence! Cely svet pekne mlci k tomu, co se deje v Cecensku! ETO VASE DELO!" píše anonymní nick Jeseter v internetové diskusi LN. Chápu - kdo se moc bojí světa, píše přes anonymizer do flameware. Hned první den po útoku však zjevně střízlivý a vážně své výroky myslící solidní publicista Jaromír Štětina v ČT vysvětloval: "Čečenský teror není součástí globálního světového terorismu, jak tvrdí Putin. ... Čečenci jsou jediní, kteří mají důvod k tomu strašnému teroru. ... Teror je čečenská odpověď na teror ruský." Pane Štětino, co myslíte: Má jako odpověď na Váš výše uvedený výrok matka některého z dětí zavražděných čečenskými teroristy právo vyškrábat Vám oči?

Jiří X. Doležal Lidové noviny 06.09.2004

___________Hl.Stránka_________print________  CO TY NA TO?   vyjádřete se v sekci FORUM ! _____