Krátké zprávy:
Miliardář nabízí peníze za mír
Izraelský podnikatel nabídl hamasovské Palestinské správě 1 miliardu amerických dolarů (USD), pokud vůdce Hamasu a předseda vlády PS Ismajl Haníja v mírové dohodě slíbí, že bude chránit Izrael před terorismem. Izraelský miliardář Avi Šaked (Avi Shaked) nabídl 100 milionů dolarů jako počáteční investici výměnou za první kolo jednání Haníji s izraelským premiérem Ehudem Olmertem. "10 % z této částky bude investováno ihned poté, kdy začnou jednání,“ slíbil Šaked. Teroristická organizace Hamas nabídku ihned odmítla.
(11.12.2006 )   
Beethoven má šlus
Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád zakázal veškerou západní hudbu ve státním rozhlase a televizi. Tento krok je připomínkou islámské revoluce v roce 1979. I tehdy, za vlády ajatolláha Chomejního, byla populární hudba postavena mimo zákon. V současné době může návštěvník Teheránu slyšet hip hop, hity Erica Claptona či Eagles zcela běžně na ulicích. Ne ovšem na dlouho. Státem ovládaný deník Persian Daily informoval o tom, že prezident Ahmadínežád nařídil zákaz veškeré západní hudby včetně hudby klasické. Podobné opatření přišlo brzy po revoluci v roce 1979. Chomejní tehdy označil západní hudbu za příliš opojnou a mnoho íránských umělců tak bylo nuceno odejít ze země a hledat práci jinde. Později, když režim začal ztrácet sílu, se situace poněkud uvolnila a byla povolena některá klasická hudba. Za prezidentství Muhammada Chatámího došlo k dalšímu pronikání západní kultury a zahraniční hudba, filmy i oblečení začaly být poměrně snadno dostupné. Například ženy ovšem na veřejnosti nikdy nesměly zpívat. Hlas ženské sólistky údajně vzbuzuje v mužích necudné myšlenky. Ženám je tak umožněno pouze zpívat ve sboru. Počátkem prosince byla v Teheránu poprvé od revoluce provedena Beethovenova Devátá symfonie. Ali Rahbari, dirigent Teheránského symfonického orchestru, však teď odchází ze země na protest proti způsobu, jakým se v Íránu zachází s hudbou a hudebním průmyslem. Mahmúd Ahmadínežád se stal prezidentem Íránu v srpnu a od té doby stačil několikrát šokovat svět svojí ultrakonzervativní linií a nevybíravými výroky. Kromě zákazu západní hudby nyní zavedl i cenzuru ve filmu.
(20.12.2005)   
Renty za vraždy
Mnoho let tvrdili palestinští předáci, že ze sebevražednými atentáty proti izraelskému civilnímu obyvatelstvu nemá nic společného, a mnohokrát je halasně za pomocí tisku odsoudili. Dnes je ovšem všechno jinak a rodiny zločinců budou za "zásluhy" dostávat státní rentu. Šéf palestinců Abbás totiž tento týden rozhodl a následně potvrdil, že palestinská samospráva bude vyplácet rodinám sebevražedných teroristů pravidelný důchod:
250 USD měsíčně
plus 50 USD pro ženaté
plus 15 USD za každé dítě
plus 25 USD za každého rodiče
a 15 USD za každého bratra
( http://www.israelnn.com/news.php3?id=94583 )
(13.12.2005)   
Oba zatčení členové JDL jsou mrtví
Oba američtí členové JDL, kteří podle agentů FBI připravovali bombový útok na Mešitu krále Fahda v kalifornském Culver City a kancelář kongresmena Darella Issy (původem z Libanonu), jsou po smrti. Irv Rubin patrně spáchal sebevraždu v den prvního soudního slyšení a jeho komplic Earl Krugel ho přežil na den přesně o tři roky. Po pouhých třech dnech ve věznici se střední ostrahou v arizonském Phoenixu ho v pátek umlátil spoluvězeň betonovým kvádrem. "Earl vůbec nic netušil. Zrovna posiloval," řekla o víkendu agentuře AP jeho manželka Lola Krugelová. Mluvčí FBI Richard Murray pouze potvrdil, že bylo v souvislosti se smrtí 62 letého Krugela zahájeno vyšetřování vraždy. Krugel, řadový člen JDL, byl spolu s lídrem této organizace zatčen v prosinci 2001. V roce 2003 Krugel přistoupil na dohodu se státním žalobcem a přiznal se ke dvojnásobnému spiknutí. Přesto letos v září odešel od soudu s nepodmíněným trestem na dvacet let vězení. Podle Krugelových advokátů totiž jejich klient vyšetřovatele rozzuřil, když několik měsíců tajil jména čtyř členů JDL, kteří měli být zapleteni do vraždy Alexe Odeha. Tento šéf Arabskoamerického antidiskriminačního výboru byl v roce 1985 zavražděn den poté, co se v lokální televizi pokusil zdůvodnit pohnutky únosců výletní lodi Achille Lauro v pořadu "Jásir Arafat - muž míru". Členové JDL byli mezi podezřelými, ale nikdo nebyl obviněn. "Earl si tohle nezasloužil," nechala se slyšet Krugelova žena. "Všechno to byla politika. Šlo jim o Alexe Odeha a můj muž o něm nic nevěděl. Jsem šokována, že systém umožnil, aby se něco takového stalo." Nad smrtí druhého člena JDL během tří let ve federálním vězení se pozastavil také mluvčí JDL Brett Stone. JDL považuje zatčení a nespravedlivé uvěznění svých členů za provokaci FBI. Na Rubinovi s Krugerem chtěli federální vyšetřovatelé po 11.září 2001 demonstrovat "rovný přístup při pronásledování teroristů".
(7.11.2005)   
V Íránu se volně pohybují synové bin Ládina
V Íránu se volně pohybuje 25 vysokých členů teroristické sítě Al-Káida, včetně tří synů vůdce této organizace Usámy bin Ládina Saada, Muhammada a Usmána. V listopadovém čísle to napsal německý měsíčník Cicero. Bydlí v domech, které patří íránským islámským revolučním gardám.
(26.10.2005)   
Omluva za pogrom
TOPOĽČANY - Po šedesáti letech se dočkali židovští obyvatelé Topoľčan na západním Slovensku první oficiální omluvy za poválečný pogrom z konce září 1945. "Vyjadřujeme nejhlubší lítost nad činem, který svým rozměrem nelidskosti a zla nemá v naší novodobé historii obdobu," píše se v prohlášení topoľčanských radních, které dnes na pamětním shromáždění slavnostně odevzdali představitelům svazu židovských obcí. "Tento text se rodil těžce, byly i názory, že je třeba počkat na vyjádření Ústavu paměti národa. Nakonec jsme přijali toto prohlášení a jako zastupitelé Topoľčan jsme udělali maximum, co se udělat dalo," myslí si náměstek primátora Topoľčan Ján Emila. Na pamětním shromáždění se sešlo přes padesát bývalých židovských obyvatel Topoľčan. Pogrom proti Židům v Topoľčanech z 24. září 1945 vyprovokovaly nepravdivé informace, že židovský lékař Berger očkuje děti jedovatým sérem. Slovensko bylo za druhé světové války satelitem fašistického Německa. Režim prezidenta Tisa platil Německu 500 marek za každého Žida, jenž byl po zbavení občanství deportován ze Slovenska a průmyslově zpracován.
(24.10.2005)   
ZOO SE ZMĚNILA V "REZERVACI" - ošetřovatelé otevřeli kotce a odešli...
Američtí Židé odkoupily ještě před začátkem odsunu z Gazy všechny skleníky za 14 mil.dolarů a věnovali je palestinskému lidu. Cíl toho byl poskytnout práci palestincům a posílit pal.ekonomiku. V tuto chvíly jsou všechny domy, synagogy i skleníky vyrabovány a zničeny. Palestinci se chovali jako zvěř. Něco podobného jako v českém Chánově. Rozbyli koridor a začali pronikat do Egypta pro zbraně - čtyři dny po stažení israelských vojsk je v pásmu Gazy díky průlomu hranice s Egyptem tolik zbraní, že jejich cena klesla o 40%.
(18.9.2005)   
Na internetu lze zakoupit Šaronův krvavý obvaz
Po klapce na oko legendárního izraelského válečníka Mošeho Dajana se v internetové aukci na e-Bay objevila další kuriozita z blízkovýchodních bojišť: zakrvavený obvaz z hlavy dnešního premiéra Ariela Šarona. Uvedl to Ha'arec s upřesněním, že Šarona byl zraněn v roce 1973 při izraelsko-egyptských srážkách u Suezského průplavu. Šaron tehdy coby generál vedl jednu z jednotek, když jeho transportér zasáhli Egypťané. Do světa se poté rozlétly snímky Šarona, kterak plánuje postup a jedná s dalšími veliteli se zavázanou hlavou. Anonymní prodejce se k fáči dostal jako syn jednoho z ošetřovatelů, který Šaronovi měnil obvaz a starý si schoval. Na e-Bay je za vyvolávací cenu $10K (přes240.000Kč).
(9.8.2005)   
Severoameričtí Židé míří do Izraele
Na cestě do Izraele jsou charterové lety z USA a Kanady se zřejmě největší skupinou severoamerických Židů, jaká kdy během jediného dne emigrovala do Izraele. Z New Yorku letí 410 Židů, dalších sto šedesát se vypravilo z Toronta.
Při příletu by je měli na letišti přivítat izraelský premiér Ariel Šaron, vicepremiér Šimon Peres a další izraelští představitelé.
Izraelský generální konzul v Torontu Ya'acov Brosh hovoří o výjimečnosti akce: "Obvykle, když přichází nový osadník do Izraele, stává se izraelským občanem hned po přistání. V tomto případě se tak stane už za letu na palubě letadla." Dodal, že noví Izraelci budou žít na různých místech země, někteří už si v Izraeli koupili domy a mají zajištěnou práci. Jedná se o největší skupinu přistěhovalců do Izraele od vln příchodu ruských Židů po rozpadu Sovětského svazu. Někteří jako důvod svého rozhodnutí vystěhovat se ze Severní Ameriky uvádějí nedávné zesílení protižidovských nálad, které se podle nich projevilo například poškozením několika židovských hřbitovů.
(13.7.2005)   
Dva Židé zastřeleni při autostopu
Izraelský mladík, postřelený u židovské osady na západním břehu, svým zraněním podlehl. Sedmnáctiletý Aviad Mansur spolu s dalšími osadníky stál u cesty a stopoval auta, když na ně palestinci spustili palbu.
Další 17-letý mladík Avihai Levy byl mrtvý hned na místě incidentu. Zraněný Mansur zemřel v jeruzalemské nemocnici.
Za střelbu se k zodpovědnosti nepřihlásila žádná ozbrojená organizace...
(26.6.2005)   
Izraelský prezident ostře napadl Írán
Izraelský prezident Moše Kacav tvrdě kritizoval nově zvoleného íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda. "Myslím, že jeho přístup je velmi negativní," řekl Kacav. Pokud by Írán disponoval jadernou technologií, bylo by to "neštěstí pro stabilitu a mír na celém světě", uvedl dále Kacav na návštěvě Španělska.
Podle izraelské hlavy státu představuje Írán hrozbu nejen Izraeli, ale i Evropské unii, protože se prý snaží vyvinout rakety dlouhého doletu. Kacav dále zdůraznil, že Izrael není s Íránem v žádném střetu zájmů. "Írán nemá nepřátele. Nepotřebuje tedy jaderné zbraně," konstatoval.
(28.6.2005)   
Jsou chvíle kdy je potřeba říci: DOST!
Záměr uspořádat letos v Jeruzalémě celosvětové setkání homosexuálů zvané „Gay Parade” vyvolalo silnou protiofenzívu náboženských představitelů, která vzácně sjednotila zástupce judaismu, křesťanství , islámu i místních obyvatel mimo náboženské kruhy. Vůdcové všech tří náboženství jsou zajedno v tom, že taková akce právě ve svatém městě Jeruzalémě představuje urážku milionů věřících na celém světě. Vyzvali proto organizátory ke zrušení akce. Na netu je petice ve které se mj. píše: „Jako přátelé Státu Izrael jsme šokováni, že ti, kdo Izraeli vládnou a chrání jej, hodlají umožnit ve svatém městě Jeruzalémě světové setkání homosexuálů. Je pro nás těžké pochopit, proč byste takové setkání měli povolit. Jistě víte, že Jeruzalém je svaté město nejen pro vás, ale také pro křesťanství a islám. Všechny tři víry se shodují v tom, že homosexualita je před Bohem ohavností.”
Petici podpořil poslanec Knesetu a bývalý ministr cestovního ruchu Benny Elon (Národní Unie), poslanec Nissim Ze'ev (Šas) a newyorský rabín Jehuda Levin, představitel americké ortodoxní rabínské aliance. Celá poslanecká frakce strany Šas petici podepsala. Benny Elon nazval plán „promyšlenou provokací”, která poškodí Izrael morálně i ekonomicky, a Nissim Ze'ev hovořil o „vyhlášení války” svatosti města. „Malá skupinka bídníků chce přijít, ovlivnit naše město, naši mládež a narušit status quo a normy izraelské společnosti. Je to snaha udělat z ohavnosti normu. Nemůžeme dopustit, aby taková skupina získala v našem městě opěrný bod.” Rabín Levin zase hovořil o „duchovním znásilnění” města a chválil autora petice za jeho úsilí. Ten zdůraznil, že jsou chvíle, kdy je třeba říci dost. PETICE (k 20.4. ji podepsalo přes 33 000 lidí)
(17.6.2005)   
Koperník rotuje v hrobě
Evropané kteří se nedávno vyjádřily, že je Izrael podle nich největší hrozbou pro světový mír dnes definitivně demaskovali svou moudrost a potvrdili, že je nutné jejich názor brát vážně! Podle Eurobarometru si totiž 3 z 10 (pro Evropany: třetina) Evropanů myslí, že Slunce obíhá okolo Země. Famozní... http://zpravy.idnes.cz/eunie.asp?r=eunie&c=A050613_152934_eunie_jpl
(13.6.2005)   
Izrael zvyšuje vývoz zbraní a letadel
Izraelský export lietadiel, leteckej techniky a zbraní by počas najbližších piatich rokov mal rásť v priemere o 7 % ročne. Ako vyplýva z prognózy tamojšieho Exportného inštitútu, v roku 2009 by tak vývoz obranných technológií mal dosiahnuť 6,5 miliardy USD. Prognózovaný rast v Izraeli by mal predbehnúť globálny. Svetový zbrojársky trh bude totiž podľa súčasných analýz v najbližších rokoch rásť v priemere o 4 % ročne. Izrael však veľkému rastovému potenciálu vďačí relatívne nízkemu podielu na svetovom zbrojárskom trhu. Obrat globálneho obranného trhu by mal v roku 2009 dosiahnuť 1,6 bilióna USD oproti súčasným 1,4 bilióna. Ďalšími výhodami Izraela sú dostupnosť kapitálu, ako aj dostatok ľudských zdrojov vo výskume a vývoji. V zbrojárskom izraelskom priemysle pôsobí približne 400 firiem, ktoré zamestnávajú 70 000 ľudí.
(7.6.2005)   
Moše Ja’alon: palestinská samospráva jsou ozbrojené gangy tvářící se jako demokracie
Ve středu odstoupivší šéf izraelského generálního štábu Moše Ja’alon prohlásil, že vytvoření palestinského státu povede k válce v určité podobě, protože palestinský prezident Abbás trvá na „právu na návrat“ palestinských uprchlíků do jejich původních domovů v Izraeli. Podle Ja’alona to je totéž jako zničení Izraele. Palestinskou samosprávu navíc označil jako skupinu „ozbrojených gangů předstírajících, že jsou demokracií.“ Palestinský stát podle něj bude státem, který bude usilovat o zničení Izraele. Ja’alon do budoucna vnímá demografické faktory ve spojení s terorismem jako hrozbu pro existenci Izraele. Odchod z Pásma podle něj nepřinese stabilitu, naopak, očekává vypuknutí nového násilí a teroru v Judsku a Samaří.
(3.6.2005)   
Slovensko zveřejní arizátory
Po zveřejnění seznamu agentů StB na internetu připravuje slovenský Ústav paměti národa (ÚPN) seznam arizátorů židovského majetku zabaveného během druhé světové války. V seznamu by měli figurovat jména lidí, kteří získali majetek 70 tisíc slovenských židů deportovaných do koncentračních táborů z kolaborantského Slovenského státu.
Historik Ludovít Hallon odhaduje, že hodnota zabaveného židovského majetku dosahuje při současných cenách až 25 miliard Sk. Celkem může obsahovat až desetitisíce jmen. Arizovaly se především židovské podniky, asi 100 tisíc hektarů půdy a stovky domů. Židům byly zabaveny také peníze a šperky. Slovenský stát paradoxně z těchto peněz platil Německu za deportaci Židů do koncentračních táborů. Za každého odvlečeného Hebrejce zaplatila Bratislava 500 říšských marek (1RM 1940 = cca 300Kč 2005).
(4.6.2005)   
Sichrovsky agentem Mossadu !
Bývalý generální tajemník rakouské krajně pravicové strany Svobodných (FPÖ) a člen Evropského parlamentu Peter Sichrovsky působil léta jako spolupracovník Mossadu. Informoval o tom rakouský časopis Profil. "Až do svého odchodu z politiky jsem s Mossadem spolupracoval," přiznal Sichrovsky magazínu. Sichrovsky, který je Žid, v rozhovoru vysvětlil, že Mossad se především zajímal o kontakty tehdejšího šéfa FPÖ a stávajícího korutanského hejtmana Jörga Haidera s představiteli arabských zemí, zejména s libyjským vůdcem Muammarem Kaddáfím. Za svou činnost nepobíral žádný honorář.
"Od počátku jsem byl ve straně (FPÖ) varován, že Sichrovsky je napojen na Mossad. Chyběly ale jakékoliv konkrétní důkazy, navíc jsem to považoval za hloupost" reagoval Haider v Profilu na doznání bývalého spolustraníka. Takže se vlastně nic nestalo - "korutanský fýreřík" se stýká z dvojníky (viz. kauza setkání z "Bagdadským řezníkem") jeho zástupce je z Mossadu ,ale on vše ví... :-))) tak fajn....
Sedmapadesátiletý Sichrovsky, spoluzakladatel vídeňského deníku Der Standard, pracoval v Evropském parlamentu od roku 1996. Svět politiky opustil před dvěma lety.
(1.6.2005)   
Šin Bet má nového ředitele
Predstaviteľ izraelskej tajnej služby Šin Bet, z ktorého iniciatívy sa začali využívať praktiky cielených útokov na palestínskych militantov, sa dnes stal novým riaditeľom tejto bezpečnostnej agentúry.
Juval Diskin nahradí odchádzajúceho doterajšieho šéfa Šin Bet Aviho Dichtera, prívrženca tvrdej línie, ktorý často odhováral izraelských lídrov - bez ohľadu na možné politické dôsledky - od zmierňovania obmedzení uvalených na Palestínčanov. Diskin, ktorý má blízke kontakty s niektorými politickými predstaviteľmi, má podľa komentátorov lepší cit pre politiku než Dichter.
Ako zástupca riaditeľa Diskin vyvinul praktiky stopovania a následných cielených útokov na palestínskych radikálov zodpovedných za teroristické útoky namierené proti Izraelčanom.
Od roku 2001 Izrael zabil pri cielených zásahoch desiatky militantov.
(15.5.2005)   
Fischer: Izrael musí mať vojenskú prevahu
Izraelská vojenská prevaha v regióne je nevyhnutná. Uviedol to v rozhovore pre nemecký týždenník Die Zeit pri príležitosti 40. výročia nadviazania nemecko-izraelských diplomatických vzťahov nemecký minister zahraničných vecí Joschka Fischer. Poukázal na to, že existenciu židovského štátu jeho susedia "nikdy naozaj neuznali".
(11.5.2005)   
Debakl revizionistů
Ve Washingtonu se před kanadským velvyslanectvím pokusili neonacisté uspořádat demonstraci na podporu známého popírače holocaustu a revizionisty Ernsta Zundela! Shromáždění "zundelovců" však bylo přepadeno skupinkou osob (hádejte kdo to byl? :-) , a demonstrace byla rozprášena ! Na demonstranty byly naházeny pytlíky s močůvkou, transparenty jim byly roztrhány a tyčemi od transparentů byly "zundelovci" spráskáni! Snažili se utéct, ale byly pronásledováni i na stanoviště taxiků a zastávky autobusů. Taxíky je nechtěli brát protože strašně páchly močůvkou takže to prý byla opravdu velká legrace :-) Celé akci přihlíželo cca 30 amerických policistů - ale ani je nenapadlo "zundelovcům" pomoct... :-) ...veliká krása
(6.2.2005)   
Německá sabotáž
Německo odmítlo dodat Izraeli 100 nových obrněných transportérů Dingo2. Prý na to není "vhodný čas.... (?!?) No však mi se bez vás, germáni, obejdeme!
(2.2.2005)   
Taliban byl "úspěšnější" než Hitler
V Afghánistánu zemřel 18. ledna předposlední Žid - osmdesátiletý Išak Levin. Přestože ještě na počátku 20.století žilo v Afghánistánu 40.000 Židů, vládu Talibanu přežili jen 2 (slovy: DVA). Posledním žijícím Židem v této zemi zmítané islámem je čtyřicetipětiletý Zebulon Simentov. Po jeho smrti bude Alláhistán první zemí kde se "podařilo" vyhladit Židy. Hitler má však více důvodů vrnět v pekle blahem: i v ostatních islamistánech se na holocaustu stále pracuje! Např. v Egyptě (sousední stát Izraele!!!) je Židů méně než 100 (slovy: STO). Zatím co evropská média stále štkají nad osudem palestinských opiček - kam se ztrácejí Židé v arabských zemích - nad tím se nikdo nepozastavuje!
(1.2.2005)   
Zemřel Ephraim Kishon
Izraelský spisovatel Ephraim Kishon v sobotu večer zemřel ve svém domě ve Švýcarsku. Dostal infarkt. Jeho tělo bude převezeno v neděli do Tel Avivu, kde bude pohřben na hřbitově v ulici Tel Hai, kde jsou tradičně uloženy ostatky spisovatelů.
"Izrael ztratil svého největšího humoristu a já jsem ztratil nejlepšího přítele," řekl listu Maariv vůdce opozice v izraelském parlamentu Josef Lapid.
Kishon je autorem více než padesáti knih. Jeho Rodinné historky jsou považovány za nejprodávanější hebrejskou knihu po bibli. Kishon ale psal i divadelní hry a filmové scénáře a režíroval některé izraelské filmy. Nejproslulejší je Salah Shabati o severoafrických přistěhovalcích do Izraele, další Policejní důstojník Azulai získal Zlatý glóbus a byl nominován na Oscara. V češtině vyšlo 22 Kishonových knih. V knize "Nevděk světem vládne" se zamýšlí nad koncem komunismu. Sám v roce 1991 řekl: "Napsal jsem humoristickou knihu o období, ve kterém mnoho humoru nebylo. Je to takový chronologický přehled stalinismu. Velká část knihy je věnována Československu - nezákonné okupaci vaší země. Myslím si, že Izrael je jediná země, která rozumí Československu, a naopak jedině český národ plně chápe Izraelce."
(29.1.2005)   
Web služby Mossad zaznamenal již 900.000 návštěv
Od vytvoření internetových stránek izraelské tajné služby Mosad uplynulo devět měsíců a za toto období je navštívilo 900.000 lidí. Stránky především usnadňují zájemcům možnost požádat o přijetí do zaměstnaneckého poměru u této služby, s čímž byly do té doby problémy. Stránky mimo jiné nabízí také informace o historii Mosadu a zdravici jeho šéfa generálmajora Meira Dagana. Stránky jsou ve dvou jazykových verzích: hebrejsky a anglicky.
Více na www.mossad.gov.il.
(28.1.2005)   
Dvě nové hvězdy blízkovýchodního nebe
Izrael oznámil, že v blízké budoucnosti vyšle na oběžnou dráhu dva vojenské satelity, které by měly nahradit satelit Ofek 6, zničený 6. září 2004 při neúspěšném pokusu o jeho vynesení na oběžnou dráhu. Ofek 6 byl sofistikovaný špionážní satelit, který měl nahradit starší modely, které v blízké době sestoupí do atmosféry a shoří. Ofek 6 nahradí satelity TESCAR a Ofek 7 představující údajně technologický průlom, jenž umožní rozšířit možnosti izraelského špionážního satelitního programu. Předchozí satelity přelétávaly nad Sýrií, Íránem a Irákem. Ofek 6 měl zlepšit úroveň získávání informací zejména o Íránu rozvíjejícím své kapacity na produkci jaderných zbraní.
(27.1.2005)   
Příznivci obnovy židovského Chrámu pořádali 11. výroční setkání
Orly Benny-Davisová, ve Spojených státech žijící židovská politická aktivistka, která se loni ucházela o senátorský úřad v její domovské Jižní Karolíně, se v pondělí účastnila slavnostní večeře zvané Hostina Chrámové hory, kterou pořádají každoročně po jedenáct let příznivci obnovy židovského Chrámu. Setkání se účastnila takřka tisícovka pravicových náboženských aktivistů. Řečníci jednali o různých problémech jako je otázka ekonomiky v období třetího chrámu či jaká je ideální podoba vlády podle Tóry. Podle Benny-Davisové je chrám součástí židovské historie a Židé na něj mají stejné právo jako křesťané či muslimové. Benny-Davisová, která žila patnáct let v Itálii, podotkla: „Podívejte se co udělali Italové v Římu s Vatikánem a kolik peněz vydělávají.“ „Muslimové mají rovněž chrám a my, kteří jsme přišli zpět do své země o 2000 let později, žádný (chrám) nemáme, a přitom je nezbytný pro zahájení konečného návratu do Izraele.“ Benny-Davisová od loňska lobuje v americkém senátu za povolení přechodu všech svatých míst včetně Chrámové hory pod autoritu Izraele. V jeruzalémském Starém městě působí Institut Chrámové hory, jehož šéf rabín Menachem Makover sdělil, že institut již dokončil výrobu všech posvátných artefaktů potřebných k vykonávání židovské bohoslužby, kromě oltáře, který musí být vyroben až přímo na místě na Chrámové hoře. Makover přiznává, že zatím nikdo neví, jak bude moci být nový Chrám postaven, když na Chrámové hoře nyní stojí muslimské mešity. To však podle něj není hlavním tématem. Nejdůležitější nyní je informovat lidi o významu chrámu a o tom, že to není jen teoretická idea, nýbrž idea reálná a živá. Baruch Ben-Josef, člen skupiny Věrní Chrámové hory, k tomu říká: „Možná, že nastane katastrofa podobná tsunami, která v jižní Asii zabila stovky tisíc lidí,“ a dodává: „Mešity budou přesunuty do Mekky, kam patří, a my vystoupáme na Horu, abychom tam postavili oltář a prováděli oběti.“
(25.1.2005)   
Varovný systém před tsunami nabízí Izrael zadarmo
Izrael chce zemím, jež v prosinci postihla přírodní katastrofa, poskytnout zdarma varovný systém, který bude před blížícími se vlnami tsunami varovat přímo turisty na asijském pobřeží. Podobně jako varovné systémy v Tichém oceánu je i toto zařízení schopno pomocí satelitu do několika vteřin informovat o hrozícím nebezpečí vlády kdekoli na světě. Na rozdíl od dosud používaných systémů však může izraelský vynález informaci dostat prostřednictvím mobilních telefonů stejně rychle také k majitelům hotelů i jejich hostům. "Senzory zaznamenají sílu půdních otřesů a výšku i rychlost vln nad nimi. Přístroj data analyzuje a zjistí, zda hrozí tsunami, kdy k pevnině dorazí a v jaké síle. Neděláme to kvůli penězům, chceme pomoci lidem. Chceme dát toto zařízení k dispozici chudým zemím a státům, které byly nedávnou katastrofou postiženy," řekl autor vynálezu Meir Gitelis.
http://lidovky.centrum.cz/svet/clanek.phtml?id=319574
(4.1.2005)   
FAT BASTARD
Distribuci moorova filmu "Fahrenheit 9/11" po středním východě podporuje teroristická organizace Hizbaláh (s plným vědomím autorů vč.Moorea). Je to první "západní" film promítaný po celém středním východě...
Vyjádření z Independence Institute of Colorado a Davida Kopela (demokrat(!)), kteří předkládají 59 lží, polopravd, vytržení ze souvislostí a účelovostí vč.účelového timingu filmu Fahrenheit 9/11:
http://www.virtually.cz/?art=7818
(15.12.2004)   
KMEN ANDROMEDA
Podle statistik z Amsterdamu bylo v roce 2002 novorozencům nejčastěji dáváno jméno Mohamed. Pěkné dvanácté místo získalo jméno Usáma. Ve Francii žilo v 60. letech jen asi 350 tisíc severoafrických muslimů, zatímco v severní Africe žilo 1,25 milionu Francouzů. Od té doby se zcela převrátil obsah pojmu "kolonialismus". V celé Africe nyní žije jen několik set tisíc Francouzů, zato počet muslimů afrického či blízkovýchodního původu ve Francii se odhaduje na 4 až 10 milionů. Přesný počet legálních a nelegálních imigrantů nikdo nezná, už jen z toho důvodu, že francouzské statistiky nesmějí shromažďovat údaje o etnické a náboženské skladbě populace. Existují nicméně odhady, že každý třetí porod ve Francii připadá na muslimské rodiny.
Přírůstek muslimů na celém světě je 70mil.ročně tj. 6,5%. Přičemž jen v roce 2000 bylo 32 ozbrojených konfliktů vedených islámskými organizacemi - islám nabírá kritickou hmotu a čas ubývá.
http://lidovky.centrum.cz/zajimavosti/clanek.phtml?id=311217
(29.11.2004)   
ZHOVADILOST ISLÁMU V PRAXI...
Iránský 14 letý chlapec zemřel po 85 ranách bičem které dostal za porušení půstu při ramadánu...
Více zde (anglicky): http://www.iranpressnews.com/english/source/001327.html
(16.11.2004)   
FACKOVACÍ PANÁK VANUNU JE OPĚT ZAVŘENÝ
Bývalý izraelský jaderný technik Mordechaj Vanunu, který na jaře po 18 letech vyšel z vězení, byl ve čtvrtek znovu zadržen. Po propuštění z policejní stanice ve městě Petach Tikva dostal trest domácího vězení. Čelí podezření, že po svém propuštění na svobodu šířil informace o reaktoru Dimona. Vanunu si furt v base stěžoval ,že ho stále bije spoluvězen Noam Federman (byl neprávem vězněn za to ,že se v sebeobraně účinně bránil palestinské smečce v Hebronu)... Noama nedávno pustili(celý Hebron slavil :-) a vanunu je z něj tak vystíhovanej ,že se radši nechal dobrovolně zavřít :-)))
(11.11.2004)   
BESLANSKÉ DĚTI SE ODJELI LÉČIT DO IZRAELE
Děti které přežili "Beslan" odjeli do Izraele na rehabilitační pobyt. Bude jim věnována komplexní péče aby jim bylo umožněno zapomenout na to co prožili v září při přepadení jejich školy muslimským komanedem.
(4.11.2004)   
NEJVÍC ÚTOKŮ A TRESTNÉ ČINNOSTI POCHÁZÍ OD MUSLIMSKÉ ENTITY
Ve Francii zavedli embargo na zveřejňování trestné činnosti muslimů, jelikož činí ve Francii absolutně největší podíl. Muslimů je ve Francii 5.650.000. V předměstkých sidlištích v okolí Paříže kde přesáhne počet muslimů 50% jsou byty prakticky neprodejné, nebot se tam bojí i policie. Pouze okraje sídlišt jsou pod dohledem speciálních jednotek v neprůstřelných vestách a vyzbrojených samopaly.
(1.11.2004)   

___________ na Hlavní stránku _______print_______  CO TY NA TO?   vyjádřete se v sekci FORUM ! _____